Jdi na obsah Jdi na menu
 


Věci nejsou takové, jakými se zdají být.

23. 2. 2009
 

    Dva andělští poutníci se zastavili, aby strávili noc v domě bohaté rodiny. Rodina byla nepohostinná a odmítla anděly nechat v místnosti pro hosty. Místo toho byli ubytováni ve studeném sklepním pokoji. Jakmile si ustlali na tvrdé podlaze, starší anděl uviděl díru ve zdi a opravil ji. Když se mladší anděl udiveně ptal proč, starší odpověděl: "Věci nejsou takové, jakými se zdají být."


 

Obrazek     Další noc si šli odpočinout do domu velmi nuzného, ale pohostinného farmáře a jeho ženy. Poté, co se s nimi manželé podělili o trochu jídla co měli, řekli andělům, aby spali v jejich posteli, kde si dobře odpočinou. Ráno po svítání našli andělé farmáře a jeho ženu v slzách. Jejich jediná kráva, jejíž mléko bylo jediným příjmem rodiny, ležela mrtvá ve chlévě. Mladší anděl se ptal staršího, jak se to mohlo stát. První muž měl všechno a tys mu pomohl, vyčítal. Druhá rodina měla málo, ale byla ochotna podělit se o vše, a tys dovolil, aby jim zemřela kráva. Proč?? "Věci nejsou takové, jakými se zdají být" odpověděl starší anděl".
Obrazek    Když jsme byli ve sklepním pokoji, všiml jsem si, že v té díře ve stěně byla zásoba zlata. Jelikož majitel byl posedlý chamtivostí a neochotou sdílet štěstí, utěsnil jsem stěnu, aby poklad nemohl najít. Když jsme další noc spali ve farmářově posteli, přišel si anděl smrti pro jeho ženu. Dal jsem mu místo ní krávu.

 

 
Věci nejsou takové, jakými se zdají být. "Většinou neznáme všechny souvislosti.

 

I když máš víru, potřebuješ také důvěru, že vše, co přichází, se vždy děje ve tvůj prospěch. A to se vyjeví až časem.

 

 

    Někteří lidé přicházejí do našeho života a rychle odcházejí, někteří se stávají našimi přáteli a zůstanou na chvilku.Přesto zanechávají v našich srdcích nádherné stopy - a my nezůstaneme nikdy zcela stejní, protože dobří přátelé nás proměňují!Včerejšek je historie.

 

Zítřek tajemství.

 

Dnešek, přítomnost je dar.

 

Život je neobyčejný a chuť každého momentu neopakovatelná!


Obrazek


 

A druhá věc - přání:

 

- ať mají tvé ruce vždycky co dělat,

- ať je v tvé peněžence vždycky pár minci

- ať slunce pořád svítí na tvé okno

- ať po každém dešti určitě následuje duha

- ať máš vždy nablízku ruku přítele

- ať Bůh naplní tvoje srdce radostí

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Trefa!

(Vojta, 5. 4. 2009 18:41)

Velice pěkný příběh. Když se nám nic neděje, divíme se, proč ostatní své bolesti nepřijímají. Jakmile se drobnůstka stane nám, jakmile bychom měli něco obětovat, naše ochota hodně rychle mizí. A tak přesně podle příběhu kéž se nám daří všímat si dobra, které neustále dostáváme...